Dobra polisa AC

Podczas podpisywania umowy OC na samochód, towarzystwo ubezpieczeniowe zaproponowało nam również pakiet Autocasco. Czy opłaca się wykupić AC na samochód? Co powinno zawierać takie ubezpieczenie?

Szczegóły pełnej oferty

Nawet, jeżeli na pierwszy rzut oka polisa AC wydaje nam się bardzo kusząca, należy sprawdzić, jakie są dokładne szczegóły oferty. Ogólne Warunki Ubezpieczenia to konieczność, którą trzeba przeczytać. Może się bowiem okazać (po wystąpieniu jakiegoś zdarzenia), że ta oferta jednak nie była tak korzystna, a my pieniądze wydaliśmy niepotrzebnie. Dobra polisa AC nie przewiduje udziału własnego w szkodzie, pokrycie kosztów naprawy auta lub też pokrycie wartości samochodu, jeżeli został on skradziony. Towarzystwa ubezpieczeniowe wspierają również właściciela oferując pomoc w naprawie w dobrym, autoryzowanym warsztacie samochodowym. Dobra firma ubezpieczeniowa nie stosuje również amortyzacji części.

Minicasco dla starych pojazdów

W przypadku starych pojazdów full pakiet może się kompletnie nie opłacać. Dla takich osób przewidziane jest minicasco z wyłączeniami. Ogólnie mówiąc można liczyć na wypłatę odszkodowania, ale najczęściej są to zdecydowanie mniejsze pieniądze. Chociaż lepsze takie niż nic. Ubezpieczyciel może również zapewnić sobie wyłączenia, jak chociażby brak możliwości pokrycia szkody w przypadku wystąpienia żywiołu (np. złamana gałąź na dachu pojazdu). Do tego minicasco często dołączony jest również udział własny w szkodzie, a jego wysokość określana jest przez samo towarzystwo ubezpieczeniowe.

Powiązane wpisy:
Ubezpieczenie OC na raty
OC dla młodego kierowcy

Opłata OC po terminie

Upoważnienie do ubezpieczenia samochodu

Podatek od kupna samochodu

 

 

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/