Organizacja pojazdu zastępczego

Każdy kierowca posiada obowiązkowe ubezpieczenie swojego auta, tzw. OC, ale wielu przezornych i ostrożnych chroni siebie i pojazd jeszcze innymi formami ubezpieczeń niż tylko to podstawowe. Bardzo trudno jest przewidzieć, jakie nieszczęścia mogą prowadzącego pojazd bezpośrednio dotknąć jako użytkownika drogi.

Stąd właśnie najczęściej wynikają problemy z wyborem zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Wszystko zależy od tego, do jakich celów kierowca wykorzystuje samochód. Pod tym kątem powinie wybierać opcje ubezpieczeniowe.

Ktoś, kto eksploatuje auto do częstych wyjazdów służbowych na pewno powinien skorzystać z usługi assistance, która rozszerza ubezpieczenie autocasco. Wypadki, kolizje czy stłuczki zdarzają się wszędzie, nie trzeba wcale wyjeżdżać na długo i daleko. Jednak ci, którzy dużo podróżują znacznie częściej narażeni są na tego typu zdarzenia.

Czasami niezbędne okazuje się posiadanie w umowie ubezpieczeniowej zapisu o możliwości udostępnienia auta zastępczego. W przypadku kolizji czy wypadku komunikacyjnego, kierowca powinien niezwłocznie powiadomić ubezpieczyciela, który jest zobowiązany do wypożyczenia samochodu zastępczego. To on organizuje również pomoc serwisową na miejscu zdarzenia, transportuje pojazd do warsztatu samochodowego.

Jak tylko jest to możliwe ubezpieczony może kontynuować swoją podróż służbową korzystając z auta zastępczego, ale okres jego wypożyczenia trwa najczęściej tylko od trzech do siedmiu dni. Agencje ubezpieczeniowe współpracują z wypożyczalniami, które udostępniają na terenie całego kraju swoje auta.

Inne wpisy:

Jak ubezpieczyć auto nie będąc właścicielem?

Ubezpieczenie dealerskie

Wypowiedzenie umowy OC

Wycena aut używanych

Historia pojazdu po numerze rejestracyjnym

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/