Wysokość ubezpieczenia na samochód

Ile wynosi składka ubezpieczenie na samochód? Jak określana jest dokładna wysokość składki? O czym trzeba wiedzieć, zanim zgłosimy się do towarzystwa ubezpieczeniowego? Na takie oraz na wiele innych pytań, odpowiedź chcą znać młodzi kierowcy.

Samochód do celów prywatnych i zarobkowych

Najczęściej pojazdy wykorzystujemy do celów prywatnych. Dojeżdżamy nimi do pracy, pokojunemy trasę dom – szkoła, dom – sklep, itd. Czasem wyjeżdżamy na wakacje w dłuższą trasę. Samochód nie jest tak mocno narażony na eksploatację. Całkiem możliwe, że ilość pokonywanych kilometrów na przeciągu roku wcale nie będzie tak duża. Inna sprawa się ma, jeżeli samochód używany jest do celów służbowych. Czasem w jeden tydzień można pokonać tyle kilometrów, ile pojazd prywatny w pół roku. Poza tym, samochód używany w celach służbowych (np.taxi, przedstawiciel handlowy) częściej narażony jest na stłuczkę. Większa eksploatacja, ryzyko stłuczki – czy takie czynniki mają wpływ na wysokość składki na ubezpieczenie?

Składka na ubezpieczenie

Towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę to, czy pojazd używany jest do celów zarobkowych, czy też nie. Chociaż nie można powiedzieć, że jest to czynnik decydujący o wysokości składki. Agent ubezpieczeniowy na pewno będzie zainteresowany wiekiem kierowcy, jak również jego “historią” jako kierowcy. Do tego pod uwagę zostanie wzięty okres od kiedy takowe prawo jazdy się posiada. Wszystkie te czynniki decydują o tym, jakiej wysokości będzie składka OC, AC, NNW na posiadany samochód. 

 

Inne wpisy:

Mandat z fotoradaru

Jazda na niemieckich tablicach

Rejestracja samochodu w 2021

Utrata prawa jazdy

Akcyza na samochód

 

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/