GAP na pojazdy mechaniczne

Guaranteed Asset Protection to ubezpieczenie od straty finansowej na wszelkiego rodzaju pojazdy mechaniczne. Polisa powstała w odpowiedzi na potrzeby rynku. Właściciele samochodów zaczęli tracić duże pieniądze na AC, jeżeli dochodziło do jakiegokolwiek wydarzenia.

Jak działa GAP?

Polisa Guaranteed Asset Protection ściśle powiązana jest z AC. Na jakiej zasadzie? Osoba, której to auto zostało skradzione lub pojazd został kompletnie zniszczony, z AC otrzymuje odszkodowanie w wysokości odpowiadającej wartości rynkowej auta na dzień powstania szkody. Będzie to na pewno zdecydowanie mniejsza kwota niż na początku sądzi wiele osób. Z kolei, jeżeli właściciel pojazdu mechanicznego ma GAP, to dzięki temu otrzymuje kwotę wyrównującą między wartością początkową w momencie zakupu  a aktualną ceną rynkową auta. Osoby, które już mają taką polisę GAP przyznają, że są to niemałe pieniądze, dzięki czemu często można pozwolić sobie od ręki na zakup samochodu.

Warianty GAP

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje różnego rodzaju warianty tej polisy. I tak mamy oto przykładowo wariant fakturowy. To dzięki dostarczonej fakturze można określić wartość auta (suma na fakturze). Wypłacana w takim momencie jest różnica między ceną widoczną na fakturze a wartością auta w dniu zdarzenia. Klient ma również do wybory GAP indeksowy, czyli kwotę do wypłaty indeksowaną o ustalony w umowie procent. Trzeci wariant tej polisy to GAP finansowy, który jest jedną z najlepszych propozycji, jeżeli ktoś ma zamiar bazować na umowie leasingu samochodu. 

 

Zobacz też:
Ubezpieczenie przyczepy kempingowej
Ubezpieczenie wkładu własnego wynajem auta

Wypowiedzenie OC po złomowaniu

Samochód z Włoch. Jak go sprowadzić, aby nie żałować?

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/