Umowa AC – jak ją wypowiedzieć

AC jest komunikacyjną polisą nieobowiązkową, zazwyczaj wykupywaną na rok. Pojawia się więc pytanie, jak przebiega jej wypowiedzenie?

 

Wypowiedzenie a sprzedaż/kupno auta

Polisa AC ma to do siebie, że zazwyczaj wygasa w momencie sprzedaży pojazdu. Aby przejąć polisę, zarówno my, jak i sprzedający powinniśmy złożyć do ubezpieczyciela odpowiedni wniosek – należy to zrobić przed finalizacją transakcji.

W momencie, w którym to my jesteśmy sprzedawcą mamy prawo do natychmiastowego złożenia wypowiedzenie AC – zrobimy to przez załączenie dokumentu, który poświadcza o zbyciu auta. Wówczas otrzymamy zwrot kosztów –  za ochronę, od chwili sprzedaży auta, aż do zakończenia ochronnego okresu. 

Wypowiedzenie umowy AC

Jeżeli chcemy dokonać wypowiedzenia ze względu na sprzedaż, utratę czy wyrejestrowania auta, powinniśmy okazać naszemu ubezpieczycielowi dokument, który potwierdzi konkretną sytuację. To pozwoli nam na otrzymanie funduszy, za okres niewykorzystany.

Natomiast jeżeli chcemy wypowiedzieć umowę bez konkretnego powodu, możemy to zrobić jedynie w konkretnym czasie, od chwili podpisania dokumentu – do 30 lub 7 dni. 

Jednak w każdej z sytuacji powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z ubezpieczycielem.

 

Pozostałe wpisy:

Wyjazd samochodem na Słowację

Wyposażenie po VIN

Rejestracja motocykla

Oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu a stłuczka na parkingu

Jazda bez ubezpieczenia

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/