Obowiązkowe i nieobowiązkowe ubezpieczenie na motocykl

Motocykl to pojazd, który można najczęściej spotkać w sezonie wiosenno-letnim na naszych ulicach. Szybka jazda na chopperach i ścigaczach w sezonie jesienno-zimowym nie jest wskazana, ze względu na bezpieczeństwo i ryzyko utraty zdrowia oraz życia.

Obowiązkowe ubezpieczenie na motocykl

Może i motocykl nie jest tak dużym pojazdem mechanicznym, ale koniecznością jest wykupienie polisy OC. Jest to pojazd, który objęty jest obowiązkiem posiadania takiej polisy. Każdy właściciel motoru ma do wyboru dwie drogi wykupienia takiej polisy. Pierwsza – wizyta osobista w salonie stacjonarnym ubezpieczyciela. Druga – korzystanie z oferty, jaka dostępna jest w internecie. Coraz większa ilość osób korzysta z tej drugiej opcji, ciesząc się wygodą oraz komfortem użytkowania. Wykupienie polisy OC online jest bardzo łatwe, a wszystkie, niezbędne dokumenty przyjdą do domu pocztą.

Dodatkowe ubezpieczenie na motor

Osoby, które kochają szybką jazdę powinny pomyśleć o tym, aby wykupić także dodatkowe ubezpieczenie na motor. Dlaczego? Chociażby dlatego, że ubezpieczenie Assistance zapewnia pomoc techniczną, a nawet prawną, jeżeli dojdzie do jakiegoś wydarzenia na drodze. NNW chroni posiadacza przed następstwami nieszczęśliwych wypadków, a te w przypadku jazdy na motorze mogą mieć bardzo przykre konsekwencje. Pamiętajmy o tym, że pakiet NNW zapewnia świadczenia z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci w wypadku drogowym. W przypadku motoru można również wyposażyć się w dodatkowe ubezpieczenie często eksploatowanych opon. 

 

Zobacz też:
OC dla młodego kierowcy

Opłata OC po terminie

Upoważnienie do ubezpieczenia samochodu

Podatek od kupna samochodu

AC w wariancie serwisowym

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/